NOVINKY

Žhavé novinky ( a možná i stařinky :-) )

!!! Nahráli jsme nové demo!!! Konečně...:-)Minulý týden, v úterý 5.5.2009 jsme nahráli dvě nové písničky a pár starších, ale přearanžovaných, v kompletní sestavě, takže v nich uslyšíte klavírek, bonga, harmoniku, kytarky, basu... Přehrát nebo stáhnout si je můžete tady:NOVÉ DEMO

Tak tohle nám udělalo radost!Tak si představte...z ničeho nic nám přišel email s oznámením, že jsme se umístili na 2. místě v soutěži redakce country magazínu "Ahoj". Dokonce naše písničky z CD hrají i na internetovém Country rádiu WAY. Vůbec netušíme, jak se tam naše CD dostalo, ale to neva. Nečekaná překvapení jsou nejhezčí (alespoň ta pozitivní :-) ). Děkujeme!!!

S véééélkým potěšením a zároveň se slzou v oku můžeme oznámit, že na XX. ročníku festivalu 'Folkový výprodej' ve Studénce jsme získali cenu diváků ( do třetice všeho dobrého... :-) )a k ní dokonce i cenu poroty. To se za celou dvacetiletou historii festivalu ještě nestalo a nás neuvěřitelně těší, že se naše vystoupení líbilo vám i porotě. Na druhou stranu jsme, ale taky trošku smutní, protože tento ročník 'Folkového výprodeje' byl zároveň i posledním. Nahradí jej jiný festival, open air, v létě, zřejmě 16.8.. Nezbývá než poděkovat zakladateli a dramaturgovi tohoto festivalu Mirkovi Lukášovi za jeho 20 letou práci, nadšení, lásku k hudbě, stovky telefonátů, nervů, zda skupina dorazí nebo ne...a za vše ostatní, co tomuto festivalu celou tu dobu dával. Díky Mirku!

Po dlouhé odmlce...zase zbyla chvilička na malou aktualizaci našich stránek. Mezi nejžhavější novinky, které zde můžeme napsat, bezesporu patří rozšíření naší malé 'skupiny' o jednoho člena, kterým je vynikající člověk a kamarád Jirka Krumpoch z Rožnova pod Radhoštěm. Jirka nás bude doprovázet na sestavu bonga-konga-tamburína a různá jiná štěrkátka. Je to také skvělý kytarista, takže příležitostně si zahraje i na kytaru. Nevezme nohy na ramena ani před basovou kytarou a klavírem, takže pro naši hudbu je Jirka velice příjemným obohacením. A kde jsme ho našli? Jako obvykle - skvělým věcem přeje náhoda... Byli jsme se podívat na festivalu v Zašové, kde hrála spousta našich kamarádů a o přestávce jsme si šli na chvíli zahrát ven. Jirka, kterého jsme tehdy ještě neznali, nám do naší 'produkce' začal bouchat do pultu pivního stánku :-) Protože se nám to líbilo, zeptali jsme se, jestli by s námi nechtěl zkusit hrát, a protože nebyl proti, dohodli jsme se na první zkoušce. Zkouška byla perfektní a pokračování už jasné :-). Momentálně domlouváme hraní v nově otevřeném music klubu v Rožnově pod Radhoštěm - termíny samozřejmě zveřejníme. Chystáme také vánoční koncert s Františkem Segrádem a skupinou Veselá bída. Bude to jistě nádherná akcička. Moc se na ni těšíme. V co nejbližší době doplníme nějaké fotky do galerie a rozšíříme ukázky našeho repertoire ve formátu mp3, tak buďte ve střehu a stránky sledujte!


Rozhovor - Na stránkách básnířky, novinářky a spisovatelky Mgr. Evy Kotarbové je uveřejněn rozhovor, který s námi udělala naše milá kamarádka Kamila Garberová. Přečíst si jej můžete zde. Na těchto stránkách se můžete juknout také na fotky z prezentace nové sbírky veršů 'Goghova postel', konané v ostravském knihkupectví Artforum (21.3.2007).

Mirek Fojtík & Hluční Sousedé - slyšíte a vidíte dobře. Už je to tak. Společně se známým ostravským písničkářem Mirkem Fojtíkem připravujeme společná vystoupení v klubech, na festivalech i vlastních koncertech. Pomalu, ale jistě dáváme dohromady společný repertoire. Vystoupení by měla mít 3 části - "Mike" Fojtík a jeho vlastní tvorba, několik našich společně nacvičených věcí a pak naše maličkost. Pro vzájemné sehrání jsme 'zpracovali' několik písní, které nejsou z vlastní tvorby, ale z tvorby takových velikánů, jako jsou např. Paul Simon & Art Garfunkel, Paul McCartney, John Denver a další... Samozřejmě, že děláme i na vlastních kusech :-). Sledujte kalendář akcí a určitě si nenechte ujít příležitost vidět Mirka společně s námi 'v akci'. Bude to super (alespoň my to tak cítíme). Dole si můžete poslechnout nějaké nahrávky z našich zkoušek (nehleďte na chybky, prosím - jsou to jen zkoušky !!!)

Kamila Garberová - říká vám to něco? Pokud ne, tak vězte, že Kamila je velice schopná ostravská básnířka a naší nejžhavější novinkou je začínající spolupráce s ní. Připravujeme hned několik projektů, z nichž asi nejzajímavější budou recitály v kulturním domě K-Trio v Ostravě Hrabůvce a dalších klubech (na Stodolní ulici, v Ostravě Výškovicích atd...), dále pak společný hudebně-literární recitál - něco jako hudba, mluvené úvodní slovo a slovo literární (Kamiliny básně), několik básní i zhudebníme a v průběhu času připravíme DVD, kde hudebně a vizuálně zpracujeme novou Kamilinu knihu (sbírku básní). DVD kniha bude něco na způsob zfilmované Kytice, ovšem v našich skromných poměrech. Kdybyste se chtěli třeba sponzorsky nebo jinak podílet, určitě se nám ozvěte !!!

[ HLAVNÍ STRANA ]  [ CD ]  [ AKCE ]  [ KNIHA NÁVŠTĚV ]  [ GALERIE ]  [ VIDEO, MP3 ]  [ TEXTY, AKORDY ]  [ HISTORIE ]  [ KONTAKT ]